Gayrimenkul Geliştirme Akademisi "Çözüm Üreten Kentler"​ Mottosuyla Düzenlenen MARUF19'da Yer Aldı

Marmara Belediyeler Birliği, Marmara Uluslararası Kent Forumu'nu 1-2-3 Ekim 2019 tarihlerinde uluslararası düzeyde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda “Çözüm Üreten Kentler” mottosuyla düzenlenen MARUF; kentleşme sürecinin bireyler ve toplumların hayatında ve kentte yarattığı ekonomik, politik, sosyal, ekolojik değişim ve sorunları çözüm yollarıyla birlikte yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeylerde dayanışma ve iş birliği içinde incelemeyi hedef alarak yola çıktı.

Forumun açılış konuşmalarını MBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve MBB Genel Sekteri Dr. M. Cemil Arslan gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “İnşa ettiğimiz şehirler nasıl?” sorusu ile forumun önemine dikkat çekti. “Taş mı, aşk mı, plastik mi? Bu nedenle kentsel, endüstriyel dönüşümü anlatacağız. Şehirlerimizin benzersiz olması için şartları tartışacağız, teknolojinin şehirlerimize nasıl akıl katacağını inceleyeceğiz. Çevremizle ahdimizi yenilemenin yollarını arayacağız.”

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. M. Cemil Arslan ise, “Disiplinler arası ve sektörler arası bir ilişkiyi dikkate alan, bilgi temelli, üretken ve açık bir sistem kurmadan ne ülkeleri, ne de şehirleri etkili bir biçimde yönetme imkânı yok artık. Politika yapıcılar için kültürel, ekonomik, sosyal, çevresel konularda uzmanlar geçmişe göre çok daha önemli hale gelmiş durumdadır. Sağlıklı, güvenli, temiz ve yaşam kalitesi yüksek insanların yaşadığı şehirler, etkin ve verimli yerel yönetimleri gerektirmektedir.” ifadelerini kullandı.

Forum'da Gayrimenkul Geliştirme Akademisi de yer aldı. Kurucu Koordinatör Hülya Uğuz Yedievli'nin "Gayrimenkul Geliştirme ve Sürdürülebilirlik; Enerji Etkin Binalar ve Sürdürülebilir Yerleşme Birimleri" adlı kitap tanıtımı yapıldı; Akademi'nin çalışmaları ziyaretçilere aktarıldı. 


 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile 


 Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü ileİşbirliğimiz

15 Yıldır Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile Sertifika Programları, Eğitimler, Seminerler düzenliyoruz.