Gayrimenkul Geliştirme ve Sürdürülebilirlik
Enerji Etkin Binalar ve Sürdürülebilir Yerleşme Birimleri
Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı Hülya Uğuz Yedievli’den Sürdürülebilirlik Üzerine VizyonerBir Kitap:

Sürdürülebilir Yaşam Alanları, İnsan Odaklı Kentler Gayrimenkul geliştirme ve sürdürülebilirlik üzerine uzun yıllardırsürdürdüğü çalışmaları sektör deneyimleri ışığında toplayan Hülya Uğuz Yedievli’nin ikinci kitabı Sürdürülebilir Yaşam Alanları, İnsan Odaklı Kentler raflardaki yerini aldı.

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaptığı incelemelerden ve akademik araştırmalarından yola çıkarak Türkiye’nin gayrimenkul potansiyelini ve sürdürülebilirliği öne çıkarmayı amaç edinen Yedievli, yazdığı kitapla günümüzün gayrimenkul projelerine, yaşam alanlarına ve kentlerine farklı bir açısıyla bakmayı, durum tespiti yapmayı, örnek uygulamaları paylaşmayı ve çözüm önerileri sunmayı hedefliyor.

“İklim değişikliği ve pandemi süreci,yaşam alanlarının inşası, kullanımı ve sürdürülebilirliğine ilişkin değişimi ele almayı ve geleceğin yaşam alanları için kriterleri yeniden tanımlamayı zorunlu hâle getirdi.”

Pandemi döneminde getirilen kısıtlamalar nedeniyle belki de ilk kez bu kadar uzun sürelerleevlerde vakit geçirilmeye başlandı. Bu süreçte gördük ki bulunduğumuz yerlerin tasarımını, kullanılabilirliğini yeniden düşünmenin vakti geldi. Yaşlıların daha rahat ulaşabileceği alanları, yediden yetmişe hepimizin konforunu sağlayacak yaşamsallığı kurmalıyız. Bunu yaparken de zarar verdiğimiz doğaya saygılı olmamız, ondan en iyi şekilde yararlanmamız şart. İşte bu noktada Sürdürülebilir Yaşam Alanları – İnsan Odaklı Kentlerbir rehber niteliği taşıyor.

İşbirliğimiz

15 Yıldır Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile Sertifika Programları, Eğitimler, Seminerler düzenliyoruz.