Sürdürülebilir Yaşam Alanları İnsan Odaklı Kentler

Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı Hülya Uğuz Yedievli’den Sürdürülebilirlik Üzerine vizyoner bir Kitap:
Sürdürülebilir Yaşam Alanları, İnsan Odaklı Kentler Gayrimenkul geliştirme ve sürdürülebilirlik üzerine uzun yıllardır sürdürdüğü çalışmaları sektör deneyimleri ışığında toplayan Hülya Uğuz Yedievli’nin ikinci kitabı Sürdürülebilir Yaşam Alanları, İnsan Odaklı Kentler raflardaki yerini aldı.

Devamını Oku
Kurucumuz

Hülya Uğuz Yedievli

Ekonomist, Gayrimenkul Geliştirme Uzmanı, Yazar, Gayrimenkul Geliştirme Akademisi Koordinatörü

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi kurucusu Hülya Uğuz Yedievli, Hacettepe Üniversitesi, Ekonomi Bölümünden mezun olmuş, İngiltere Cambridge’de yabancı dil ve iş idaresi kurslarına katılmıştır. Çeşitli sektörlerde uzun süre çalıştıktan sonra uluslararası bir gayrimenkul şirketinde danışmanlık yapmış ve yaşam dönemi maliyeti düşük konutlar üzerine uzmanlaşmaya odaklanmıştır. Bu amaçla İstanbul Teknik Üniversitesi, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. Yüksek lisans programında “Enerji Etkin Bina ve Yerleşme Birimlerinin İklimsel Veriler ve Gayrimenkul Geliştirme Açısından Gerçekleştirilebilme Olanakları” konulu tez çalışmasını yapmıştır.

Devamını Oku

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile işbirliği…

Türkiye gayrimenkul pazarı, nüfus artışından niteliksiz konutların yenilenmesine, kente göçten çekirdek aile sayısının artmasına kadar çeşitli dinamikler ile sürekli büyümektedir. Talepleri karşılamak üzere sektör şirketleri hızlı bir yapılanma içerisindedir. Aynı zamanda çok sayıda yabancı yatırımcı ve finansörler Türkiye’ye gelmektedir. Talep ve arzın büyümesine paralel rekabet artmakta, kalite, maliyet, satış sonrası hizmetler ve yetkin insan kaynağı önem kazanmaktadır.

Gayrimenkul sektörünün yetkin insan kaynağı ihtiyacı, farklı sektörlerden sağlanmaktadır. Sektörün disiplinlerarası yapısı, sektöre giren yüksek donanımlı insan kaynağının dahi yeni bilgi ve donanımlara sahip olmasını gerektirmektedir. Gayrimenkul Geliştirme Akademisi, gayrimenkul sektörüne yeni katılanların sektörün yetkinliklerini ve bakış açılarını kazanarak uzmanlaşmalarını sağlamak; sektör uzmanlarının da pazardaki değişimlere paralel mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla kurulmuştur.

Akademi bünyesinde ulusal ve uluslararası uzmanların katkısı ile çeşitli etkinlikler, konferanslar, eğitimler, sertifika programları, yönetici programları düzenlenmektedir. Gayrimenkul Geliştirme Akademisi aynı zamanda sektör fikir önderlerinin buluşma yeri ve iletişim ağı olmayı hedeflemektedir.

Sayfaya Git

İşbirliğimiz

15 Yıldır Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile Sertifika Programları, Eğitimler, Seminerler düzenliyoruz.